#55Господин Димитров, 18 хил. и 600 лв. е средната заплата за 2024 г. на председателя на КФН. (Реплика от ВЪЗРАЖДАНЕ.) Добре е, и аз мисля, че е добре, но не мисля, че е добре за българския бюджет.
Като представител, който идва от корпоративните среди – западните компании, които се боготворят от местните управляващи, от по-европейски насочените хора, са ме учили, че един служител, когато го назначаваш на работа и трябва да формираш неговото възнаграждение, то трябва да е минимум, минимум това, което донася на фирмата – четири пъти от заплатата му. Като казвам, че това е минимум.
Една държава не може да се управлява под формата на фирма, но добрите практики трябва да влизат и в управлението на държавата, защото, когато работиш в една компания, когато работиш на държавна позиция, твоят основен интерес е да защитаваш интереса и на компанията, в която работиш, и на държавата. Аз не виждам как интересът на държавата е защитен, при положение че всичко, к оето събира КФН, остава за тях. Нищо не отива в държавната хазна, а това трябва да го променим.
Разбира се, хората, които работят в КФН, са експерти – това не може да го отречем, и трябва да намерим начин, по който да ги стимулираме да работят, като допълнителни бонуси, но не под формата на това да се репресират компаниите, които те наблюдават, и това да отива под формата на бонуси за КФН.
Има ключови показатели на представянето, които може да се измерят – това са вече вътрешни правила на КФН и аз се надявам господинът, който след няколко минути ще бъде избран от управляващото мнозинство с лидер Делян Пеевски, да помисли над нещата и вътрешните правила, ако трябва, да се променят. Ако трябва, и ние от ВЪЗРАЖДАНЕ пак ще внесем тази законодателна промяна за финансирането, заплащането на служителите в КФН, но така не виждам нещата как могат да продължат.
Затова нека мислим държавнически и да поправим грешките в миналото.
Можете да споделите това изказване с приятелите си като им изпратите следния линк: